Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Dołącz do nas na facebookuprzejdz do strony krowkarenka.pl

Informacje

Sukces II Święta Krówki Opatowskiej!

Uradowana publiczność, piękna pogoda, kilogramy rozdanych cukierków, mnóstwo zjedzonych porcji ciasta z masą krówkową i pączków z polewą krówkową! Było bardzo słodko!

Tak można podsumować II Święto Krówki Opatowskiej, organizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Opatowie, Agencję Reklamową eartGraf i Fundację Ekopotencjał, które odbyło się w ostatnią niedzielę wakacji – 31.08.2014 r. na opatowskim rynku.

Święto Krówki Opatowskiej to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Opatowie.

Podczas II Święta Krówki Opatowskiej największą atrakcją dla dzieci była nowa firmowa maskotka Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie – niebieski cukierek, dla którego w konkursie wybierano imię. Po wyłonieniu zwycięzców odbył się uroczysty chrzest firmowej maskotki Krówki, której nadano imię "Niebiański Obłoczek".

Wielkie zainteresowanie wśród dzieci wzbudził także konkurs na wierszyk o Krówce Opatowskiej. Najbardziej spodobała się komisji konkursowej rymowanka siedmioletniego Kacpra:

"Różne smaki w życiu znałem,
Lecz ten jeden pokochałem
Smak ten słodki, pyszny, cudny,
Nigdy dla mnie nie jest nudny.
Czy w Warszawie, czy w Madrycie,
Zajadam się nią nad życie.
Gdy zjem jedną – zjadłbym stówkę,
Wiecie już co- Opatowską Krówkę
".

 

Dzieci zachwycone byłby także gościem z Pacanowa – Koziołkiem Matołkiem, który odwiedził Krówkę Opatowską i wraz z bajkowymi wróżkami organizował dzieciom czas na scenie prowadząc liczne konkursy. Dla dorosłych Koziołek również miał zadania – konkurs na obieranie kapusty.

Uroczyste otwarcie Święta Krówki Opatowskiej

Wielki entuzjazm wzbudziła konkurencja na jedzenie pączków z polewą krówkową bez oblizywania.
Krówkowe pączki przygotowane przez opatowską cukiernię "U Szarego" tak bardzo smakowały uczestnikom festynu, że wszystkie sprzedane zostały już w pierwszych godzinach imprezy.

Główną atrakcją imprezy był pokaz ręcznego krojenia i zawijania Krówek na czas przygotowany przez panie pracujące w Wytwórni Krówki Opatowskiej.
Po prezentacji przeprowadzono konkurs na zwijanie krówek na czas, do którego zaproszono trzech panów. Po krótkim przeszkoleniu z techniki zawijania cukierków panowie rozpoczęli konkurencję, która po jednej dogrywce zakończyła się remisem. Zwycięzcy zawinęli 8 krówek w ciągu minuty. Dla porównania doświadczona pracownica wytwórni zawija 14 krówek w ciągu minuty. Uczestnicy konkursu osiągnęli zatem całkiem niezły wynik!

Po pokazie odbyło się bicie rekordu na jedzenie Krówek Opatowskich w jednym miejscu. Każdy uczestnik imprezy otrzymał Krówkę Opatowską. Rozdanych zostało ok. 2000 sztuk cukierków. O 18:30 wspólnie skonsumowaliśmy Krówki, a całe wydarzenie uwiecznione zostało na zdjęciu ze sceny.

Wspólne jedzenie Krówki Opatowskiej

Krówkowe konkursy przeplatane były występami dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki Opatowskiego Ośrodka Kultury oraz koncertami zespołów muzycznych Fair Play, Przekaz i Guitar Friends.

Wokół sceny nie zabrakło atrakcji zarówno dla oczu, jak i podniebienia. Powodzeniem cieszyły się Strefa Bajkowej Krówki Opatowskiej oraz warsztaty kuglarskie prowadzone przez grupę AzisLight.

Popróbować można było produktów wystawców należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego: Relaksacyjno-Kontemplacyjne Centrum Terapeutyczne "Pustelnia Złotego Lasu" Rytwiany, Cukiernia "U Szarego" Opatów, PPHU BIO Bojek oraz wyrobów Piekarni pod Telegrafem.

W czasie Święta Krówki trwała również akcja Motoserce organizowana przez Opatowski Klub Motocyklowy Rabid Wolves. Mobilne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w ciągu 4 godzin zebrało 16,5 l krwi.

Występ zespołu Przekaz

Imprezę zakończył realizowany po raz pierwszy w Opatowie, niesamowity fireshow "Magia Ognia" grupy AzisLight, któremu nie przeszkodził nawet pokrapujący deszcz. A wręcz przeciwnie – deszcz spotęgował wrażenie, że pokaz prezentował walkę dwóch żywiołów – ognia i wody.

Sukces II Święta Krówki Opatowskiej sprawia, że już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy. Do zobaczenia za rok!

Nasi klienci

strony www strony www strony www strony www strony www strony www
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION