Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Dołącz do nas na facebookuprzejdz do strony krowkarenka.pl

Informacje

II Święto Krówki Opatowskiej

OSTATNI DZIEŃ WAKACJI O SMAKU KRÓWKI OPATOWSKIEJ!

31.08.2014 r. na Rynku w Opatowie odbędzie się najsłodsza impreza w Polsce - II Święto Krówki Opatowskiej.

W tym roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie organizuje kolejną edycję Święta przy współudziale Agencji Reklamowej eartGraf i Fundacji Ekopotencjał - Przestrzeń Możliwości. Partnerem imprezy jest Opatowski Ośrodek Kultury.

Krówki Opatowskie to słodycze z długoletnią tradycją, znane w całej Polsce i posiadające wielu miłośników. Taki produkt zasługuje na swoje święto. Dlatego też w sierpniu 2013 r. zorganizowana została I edycja Święta Krówki Opatowskiej.

Największy entuzjazm wzbudził pokaz ręcznego krojenia i zawijania krówek oraz liczne konkursy na zawijanie krówek w etykietki na czas, na jedzenie krówek na czas, rozciąganie krówek.

Teraz przyszedł czas na II Święto Krówki Opatowskiej, które poprowadzi mistrz i artysta kulinarny, finalista I edycji programu Top Chef - Dariusz Kuźniak oraz towarzysząca mu Izabela Skrzypczak.

Impreza objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz Burmistrza Miasta Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego.

W tym roku główną atrakcją będzie bicie rekordu w jedzeniu Krówki Opatowskiej, zakończone wspólnym zdjęciem ze sceny oraz tradycyjny już pokaz ręcznego krojenia i zawijania krówek. Bicie rekordu polegać ma na zgromadzeniu na opatowskim rynku jak największej liczby osób jedzących Krówki Opatowskie w jednym czasie. Każdy zarejestrowany uczestnik imprezy otrzyma cukierki, które o godz. 18:00 zostaną wspólnie skonsumowane. Całe wydarzenie zostanie uwiecznione na zbiorowej fotografii.

Na scenie pojawi się Krówka Opatowska, której dzieci w jednym z konkursów nadawać będą imię. Po rozstrzygnięciu konkursu odbędzie się uroczysty chrzest Krówki Opatowskiej.

W tym roku Krówka Opatowska gościć będzie Koziołka Matołka z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Bohaterka Święta wraz ze swoim gościem zatańczą razem na scenie, a potem zaproszą wszystkie dzieci do Strefy Bajkowej Krówki Opatowskiej.

Hitem będzie także połączenie dwóch opatowskich produktów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego - legendarnej Krówki Opatowskiej i słynnego pączka z cukierni "U Szarego".

Na scenie rozegrana zostanie konkurencja na zjedzenie pączków z polewą krówkową bez oblizywania się. Jeśli "krówkowy pączek" zasmakuje publiczności, na pewno pojawi się w sprzedaży.

W programie także konkursy na: zawijanie "krówek" na czas, rozciąganie "krówki" ciągutki, rozpoznawanie smaków Krówki Opatowskiej, a także występy zespołów muzycznych: Fair Play, Przekaz, Guitar Friends. Dopełnieniem niezapomnianych wrażeń będzie magiczny pokaz "Teatr Ognia", przewidziany na zakończenie.

Tradycyjnie już, imprezie towarzyszyć będzie degustacja świeżo krojonej "Opatowskiej Krówki Ciągutki" oraz ciasta z masą krówkową.

W pobliżu sceny przewidziane jest wiele atrakcji. Krówka Opatowska i Koziołek Matołek  bawić będą dzieci w Strefie Bajkowej Krówki Opatowskiej. Można będzie spróbować swoich sił w warsztatach kuglarskich, uczestniczyć w pokazie służb mundurowych. Nie zabraknie również czegoś dla podniebienia. Degustować będzie można produkty wystawców należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego: Relaksacyjno-Kontemplacyjne Centrum Terapeutyczne "Pustelnia Złotego Lasu" Rytwiany, Cukiernia "U Szarego" Opatów, PPHU BIO Bojek oraz wyroby Piekarni pod Telegrafem. Podczas Święta Krówki będzie można również zapoznać się z nowościami w branży rolniczej przedstawionymi przez A. R. Chmielewski z Kleczanowa. Osoby z IM Patecki KIA Kielce chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Nie zabraknie również informacji odnośnie płodów rolnych na wszystkie nurtujące pytania odpowiedzą specjaliści z SAATBAU.

Podczas Święta Krówki Opatowskiej trwać będzie akcja Motoserce organizowana przez Opatowski Klub Motocyklowy Rabid Wolves. Pod Urzędem Miasta w Opatowie ustawiony zostanie mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. W podziękowaniu dla wszystkich dawców krwi zorganizowana zostanie parada motocykli.

Sponsorami imprezy są: A. R. Chmielewski z Kleczanowa, IM Patecki KIA Kielce, SAATBAU, Bank Pekao S.A. Oddział Opatów, Piekarnia pod Telegrafem, Urząd Miasta i Gminy Opatów.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Kielce, Lokalna Telewizja Ostrowiecka, Radio Kielce, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa, Radio Opatów, portal Qulturka.

 

PROGRAM II ŚWIĘTA KRÓWKI OPATOWSKIEJ - 31.08.2014 r. - RYNEK W OPATOWIE

13:30 Uroczyste otwarcie Święta Krówki Opatowskiej
14:00 Akcja Motoserce  
14.30 "Bajkowy gość", Koziołek Matołek z Pacanowa
15:50 Chrzest Krówki Opatowskiej
16:40 Parada Motocykli
17:00 Koncert zespołu Fair Play
17:30 Pokaz krojenia krówki i konkurs na zawijanie krówek na czas, degustacja
18:00 Bicie rekordu w jedzeniu Krówki Opatowskiej (wspólne zdjęcie ze sceny)
18:10 Opatowski Ośrodek Kultury: Trio Wokalne "FLAME"
18:45 Koncert zespołu Przekaz
19.45 Koncert zespołu Guitar Friends
20.45 Teatr Ognia
21:00  Zakończenie imprezy

Nasi klienci

strony www strony www strony www strony www strony www strony www
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION